Energija

Palydovo LitSat-1 funkcijų palaikymui užtikrinti įdiegta energijos biudžeto stebėsenos ir valdymo sistema. Sistemos uždaviniai:

  • Užtikrinti maksimalų energijos įsisavinimą iš Saulės elementų.
  • Sekti sukauptos energijos kiekį ir optimaliai jį paskirstyti tarp blokų.
  • Perduoti palydovo energetinės būklės informaciją telemetrijos sistemai.

Energijos kaupimo sistema

Elektros energija yra surenkama iš penkių saulės elementų, kurie dengia penkias palydovo plokštumas. Kadangi kosmose palydovas gali suktis ir vartytis, tokiu būdu išdėlioti saulės elementai užtikrina, kad praktiškai bet kurioje padėtyje palydovo elementai bus apšviesti saulės.

Keturi saulės elementai yra pagaminti iš galio arsenido, o penktas pagamintas silicio pagrindu. Galio arsenido (GaAs) pagrindu pagaminti saulės elementai yra du kartus efektyvesni už silicio – viena GaAs plokštelė generuoja 2.5W, o silicio pagrindu – 1.25W. Taigi, todėl kad palydovo paviršiaus plotas yra ribotas, buvo nuspręsta naudoti kuo daugiau efektyvesnių saulės elementų. Silicio saulės elementas yra panaudotas, todėl kad jis yra pagamintas Lietuvoje ir norima išsiaiškinti kokios jų charakteristikos yra kosmose. Taipogi, jeigu šie saulės elementai ir jų konstrukcija pasiteisins, jie gali patekti į mažųjų palydovų komponentų rinką.

Saulės elementai yra prijungti prie galios modulio įėjimų, o galios modulis užtikrina maksimalų energijos kaupimo programą ir optimaliai paskirsto energiją kitiems palydovo moduliams.

Į puslapio viršų