LitSat-1 istorija susideda iš trijų pagrindinių etapų:
- Tarptautinių santykių užmezgimo.
- Patirties bei kvalifikacijos įgyjimo.
- LitSat-1 projektavimo ir realizavimo.
Pirmasis etapas prasidėjo 2007 metais, kai Lietuvoje buvo įkurta Nacionalinė kosminių technologijų platforma, vėliau Lietuvos kosmoso asociacija. Šis juridinis junginys Lietuvoje atliko pagrindinę kosmoso technologijų populiarinimo ir plėtros veiklą bei užmezgė pirmuosius kontaktus su Baltijos šalių kosmoso technologijų mokslininkai, o vėliau ir su NASA Ames mokslinių tyrimų centru. Dėl šių ryšių atsirado naujas požiūris ir naujos galimybės bendradarbiauti su įvairiais kosminių tyrimų centrais visame pasaulyje.
Kvalifikacijos kėlimas buvo įgyvendintas keliais etapais. Pirmas etapas apėmė mokymąsi iš kitų šalių patirties, kaip skirtingose šalyse veikia mokslinių tyrimų padaliniai, kurie kuria kosmines technologijas, ir kokie fondai teikia paramą šios mokslo srities plėtojimui. Antras etapas susidėjo iš gilesnių žinių bei šios mokslo srities populiarinimo Lietuvoje. Šis etapas buvo pradėta įgyvendinti 2012 metais, kai du studentai gavo šansą išbandyti savo jėgas NASA Ames mokslinių tyrimų centre bei žinia apie tai pasklido Lietuvoje. Tai suveikė, kaip katalizatorius, kuris padėjo išjudinti visuomenę ir pradėti drąsiai mąstyti apie galimus pasiekimus kosmoso technologijų srityje.
Kadangi pagrindinis Lietuvos kosmoso asociacijos planas buvo orientuotas į realius projektus, todėl nuosekliai buvo pradėtas pirmųjų Lietuvos palydovų kūrimas.
Išsamesnę istoriją galite rasti čia.